proces druku 3D drukarką Solidscape 3Z

Drukarka 3D Solidscape jest jedyną maszyna na rynku drukującą  z wosku odlewalnego w 100% bez żadnych skurczy .
 
Z wydrukowanego modelu  woskowego można również wykonać , bezpośrednio formę gumową za pomocą silikonu utwardzanego na zimno np.liqua fast firmy Castaldo o zerowym skurczu .
 
Proces druku zaczyna się od przesłania do maszyny pliku z projektem .Drukarka Solidscape 3Z nie potrzebuje żadnych dodatkowych podpór dodawanych do modeli drukowanych innymi technologiami które mogą zeszpecić efekt końcowy  . Wydruk jest w 100 % wymiarowo  zgodny z projektem bez żadnych skurczów ,wszystkie spasowania pasują bezproblemowo , co nie jest możliwe do uzyskania w innych technologiach takich jak np. SLA .
 
Druk 3D maszyną Solidscape 3Z studio jest możliwy w rozdzielczościach od 0.0254 mm do 0,006 mm w osi Z w rozdzielczość  X,Y jest stała i wynosi 0.0254 mm .Dzięki  niesamowitej precyzji ,bardzo wysokiej  rozdzielczości ,wosk daje stu procentową odlewalność ,  efekt końcowy jest bezkonkurencyjny.
 
Maszyna sama buduje część podporową z czerwonego wosku  naszego modelu ,wosk podporowy  jest usuwany chemicznie  po zakończonym procesie druku pozostawiając końcowy model z niebieskiego wosku w stanie nie naruszonym

druk 3D modeli na polu roboczym w maszynie Solidscape 3Z .

Gotowy druk 3D z materiałem podporowym

 

Gotowy model z wosku  wydrukowany drukarką 3d Solidscape 3Z , teraz można odlewać …. z dowolnego metalu